hello
Teraz nadszedł czas, aby uzupełnić grę o czołgi ciężkie z tego kraju, jednak z pewnymi modyfikacjami systemu autoładowania.
W aktualizacji 1.11.1 na polach bitewnych zadebiutuje zupełnie nowa gałąź wysokopoziomowych włoskich czołgów ciężkich. W sumie będą to cztery możliwe do zbadania pojazdy poziomów VII-X, odznaczające się dobrą dynamiką, niezłym pancerzem i doskonałymi kątami opuszczenia działa. Co najważniejsze, będą one wyposażone w zmodyfikowany system automatycznego przeładowania, od VIII poziomu wzwyż. Przyjrzyjmy się tej nowej gałęzi.
Badania w nowej gałęzi ciężarków zaczną się po P.43 bis na VI poziomie, pojazdem Carro d’assalto P.88.
Ta jednostka VII poziomu to pomost między czołgami średnimi i ciężkimi. Jego styl gry przypomina bardziej średniaki, ale z lepszym pancerzem, który doda pewności siebie na polu bitwy. To wszechstronny i zwrotny czołg, zdolny do szybkiego ataku i odwrotu, czym przysłużycie się drużynie na każdej mapie. Jest też jedynym nowym włoskim ciężarkiem, który nie posiada zmodyfikowanego automatycznego przeładowania.To najszybszy i najbardziej mobilny czołg wśród włoskich czołgów ciężkich. Jak na brawlera, Progetto CC55 mod. 54 przyspiesza błyskawicznie i jest niesamowicie zwrotny, co pozwala mu zmieniać flanki szybko i bez wysiłku. Posiada lepszy przedni pancerz i potężne działo kal. 105 mm, ale jego najciekawszą cechą jest nowy ulepszony system automatycznego przeładowania na 3 pociski (więcej informacji poniżej).
Ten zabójczy gladiator posiada wszystkie cechy mobilnego czołgu ciężkiego. Wspaniała dynamika, niezły przedni pancerz i mocarne działo kal. 120mm z dobrymi kątami podniesienia/ opuszczenia zmieniają Progetto C50 mod. 66 z pojazdu wsparcia w niezależnego bojowego eksperta. Wyróżnia się on także imponującymi uszkodzeniami alfa, porównywalnymi do tych u pojazdów X poziomu.
I, oczywiście, Progetto C50 mod. 66 posiada bardzo wysoki potencjał bojowy dzięki ulepszonemu systemowi automatycznego przeładowania. Sprawdźmy, jak to działa.
Gdy nie musicie walczyć, pociski tych pojazdów przeładowują się podobnie jak u włoskich średniaków. Pierwszy pocisk ładuje się najwolniej, a ostatni - najszybciej. Jednak gdy wdacie się w pojedynek, sytuacja ulegnie zmianie. Jeśli pojazd wystrzeli podczas autoładowania, otrzyma on premię do prędkości ładowania kolejnego pocisku, aby zrekompensować poświęcony temu czas. Im dłużej pocisk się przeładowuje i im mniej czasu zostało do ukończenia tego procesu, tym większa premia.
Premia do ładowania automatycznie zaczyna naliczać 2 sekundy od momentu przeładowania i jest wyświetlana przez pierwszy z czterech specjalnych wskaźników. Drugi wskaźnik pokazuje, kiedy premia przeładowania sięgnie 16% . Trzeci wskaźnik uaktywni się, gdy premia wzrośnie do 33%. Na 2 sekundy przed ukończeniem procesu pokaże się ostatni znacznik, który wyświetli maksymalną premię 50% do czasu ładowania. Wraz z nim usłyszycie specjalny dźwięk, sygnalizujący, że premia weszła na maksymalny poziom.
Mechanika ta nie zwiększa uszkodzeń na minutę pojazdu, ale pomaga lepiej odnaleźć się w walce w sytuacjach, gdzie liczy się każdy pocisk i każda sekunda. Na przykład kiedy musicie strzelić natychmiast, aby wykończyć przeciwnika, ale nie macie czasu na pełne przeładowanie. Posiadanie 2 dodatkowych pocisków w tylnej kieszeni, wartych niemal 1000 pkt. uszkodzeń może przeważyć o Waszym zwycięstwie lub porażce!
Ukoronowaniem tej gałęzi czołgów ciężkich jest pojazd X poziomu Rinoceronte, którego nazwa to włoskie słowo oznaczające nosorożca. Zarówno ten czołg jak i zwierzę, do którego nawiązuje mają imponującą i masywną sylwetkę, stworzoną do walki. Jego niezwykły kształt sprawia, że w jego wieży mieści się 3 załogantów, nie 4, jak w innych włoskich ciężarkach.
Rinoceronte odznacza się dużą mobilnością i z łatwością może szarżować do ataku na flankach, wraz z czołgami średnimi. Jego wspaniały pancerz wieży, z nielicznymi słabymi punktami, pozwala mu na przewodzenie w natarciu i eksploracje mapy. Jego działo kal. 127 mm zadaje imponujące 490 pkt. uszkodzeń na strzał, co jest wynikiem o 30% wyższym niż u czołgów średnich.
Rinoceronte szczyci się też jednymi z najlepszych współczynników przebicia pancerza wśród czołgów ciężkich (268) i wyposażony jest w standardowe i szybkie pociski odłamkowo-burzące. Podobnie jak inne włoskie ciężarki, charakteryzuje się też wspaniałymi kątami opuszczenia i podniesienia działa. Wreszcie ten przerażający gladiator ma krótki czas przyspieszenia i dobrze sobie radzi z utrzymaniem prędkości maksymalnej. Jednak szybkość z jaką się cofa jest raczej licha — ten nosorożec potrafi atakować, ale nie wycofywać się.
Przygotowaliśmy specjalne misje bitewne w trybie bitew losowych (łącznie z wielkimi bitwami) i w Starciu Drużyn 2021, abyście mogli szybciej opanować te włoskie ciężarki. Będą one dostępne wraz z rozpoczęciem aktualizacji 1.11.1 i dadzą Wam cztery kolekcje personalizacji zainspirowane legendarnymi legionistami ze starożytnego Rzymu.
Do dyspozycji będziecie mieli cztery zestawy misji bitewnych po jednej dla każdego z czterech zupełnie nowych czołgów, a wszystkie one można ukończyć w Rinoceronte lub Bisonte C45, pojazdem VIII poziomu. Każdy zestaw misji wynagrodzi Was kolekcją unikalnych elementów personalizacji, nawiązujących do starożytnego Rzymu, składających się z emblematów, napisów i naklejek. W dodatku możecie zdobyć przepiękny styl 2D Formacja testudo*, nawiązujący do układu tarcz rzymskich legionistów, za wypełnienie misji Rinoceronte (także dostępnej w Starciu Drużyn 2021).
Udostępnimy też piątą kolekcję personalizacji, wyłącznie dla Twitch Drops. Odwiedzajcie portal w najbliższych dniach, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.
*Ten styl można zastosować jedynie na pojazdach włoskich.Przygotujcie się, by wziąć włoskie ciężarki na przejażdżkę, Dowódcy! Mamy nadzieję, że spodoba Wam się unikalna mechanika automatycznego przeładowania i dynamiczna rozgrywka!
ź: WoT