PanzerNews - Supertest: FV 229 Contender

Supertest: FV 229 Contender

Dzisiaj do supertestu wjeżdża nowy pojazd IX poziomu: FV229 Contender, reprezentant nowej brytyjskiej linii dwulufowych czołgów ciężkich.

FV229 Contender z IX poziomu jest bardzo podobny do swojego „spadkobiercy”: FV230 Canopener z poziomu X. FV229 też ma dobry pancerz przedni na obu wieżach (nominalnie 280 mm) i kadłubie (nominalnie 165 mm), a jego pancerz boczny jest dość gruby (90 mm), by umożliwiać kątowanie. Również ogólna mobilność czołgu (z prędkością bazową 34 km/h) jest na dobrym poziomie, jak na taki ciężki i dobrze chroniony pojazd. W swojej topowej konfiguracji FV229 jest wyposażony w dwa działa kal. 105 mm oferujące dobrą celność i czas celowania w trybie pojedynczego strzelania, albo doskonałą stabilizację i 780 PW średnich uszkodzeń od dwóch dział w trybie salwy (z takimi samymi uszkodzeniami na minutę).

Brytyjskie czołgi ciężkie z podwójnym działem mają dwa tryby ostrzału: ogień pojedynczy i ogień salwą. Można przełączać się pomiędzy tymi trybami w dowolnym momencie, naciskając klawisz X. Nie zeruje to ani nie wstrzymuje przeładowania działa i można to robić w ruchu. W trybie ognia pojedynczego działa strzelają naprzemiennie (zaczynając od lewego działa). W tym trybie można wystrzelić z działa tylko po pełnym przeładowaniu drugiego działa. W tym trybie rozgrywka bardzo przypomina linię brytyjskich czołgów ciężkich z jednym działem: stabilizacja, celność i czas celowania są godne pozazdroszczenia. W trybie ognia salwą prędkość maksymalna czołgu i prędkość obrotu wieży są zmniejszone, działa potrzebują więcej czasu na wycelowanie, a celność jest niższa niż w trybie ognia pojedynczego, ale stabilizacja dział drastycznie się poprawia, uszkodzenia od jednego strzału są podwajane, a uszkodzenia na minutę pozostają bez zmian. Czas przeładowania w trybie ognia salwą to zawsze 2× czas przeładowania w trybie ognia pojedynczego. Po strzale salwą musicie poczekać dwa razy dłużej, bo oba działa muszą zostać w pełni przeładowane zanim wystrzelicie z któregokolwiek z nich. Na początku bitwy i po zmianie typu pocisków również trzeba poczekać na przeładowanie obu dział.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...